KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15186286
*
nr 1518 6286
Hans Hamngren
(f. 1934), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 90/125, daterad 1975, öga. Bildmått: 28x37 cm, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2023
kl 20:54:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 17:25:28
1
Vinnande bud
30/1 20:40:26
2
150 kr
30/1 20:40:26
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hans Hamngren
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Läs mer om Hans Hamngren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans hamngren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige öga
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53
-
2156 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25
-
2164 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Skog. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:36
*
Hans Hamngren
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Hans Hamngren
nr 1518 6286
Hans Hamngren
(f. 1934), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 90/125, daterad 1975, öga. Bildmått: 28x37 cm, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 17:25:28 | 1 | Vinnande bud |
30/1 20:40:26 | 2 | 150 kr |
30/1 20:40:26 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hans Hamngren
Hans Hamngren, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i VästerÃ¥s 1934.Läs mer om Hans Hamngren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans hamngren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige öga
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53 -
2156 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25 -
2164 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Skog. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:36